Giriş veya Kayıt Ol    Ziyaretçi: 78 Üye: 11 Toplam: 89   ToplamUye: 4303   Son Üye  deniz20
aids ve hiv hakkında hersey: Forums

ANASAYFAYA DÖN :: Başlığı Görüntüle - Adminlerden cevap bekliyorum tam kafamdan attım derken..
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   GirişGiriş 

Adminlerden cevap bekliyorum tam kafamdan attım derken..

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    ANASAYFAYA DÖN Forum Ana Sayfası -> SORU VE CEVAP
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vaziyetkel
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Salı Ocak 0, 2012 0:02 AM    Mesaj konusu: Adminlerden cevap bekliyorum tam kafamdan attım derken.. Alıntıyla Cevap Ver

hatırlatma olarak: 6 martta yurtdışında şüpheli bir cinsel temas olmuştu. 1 hafta sonra peniste agrı idrarda yanma oldu. antibiyotik igneyle geçti.
FAKAT aynı zamanda dilimde beyaz tüy dilde beyazlama oldu bunlar beni hiv korkusuna itti. türkiyeye döndüm.
Dilimi 4 kbb uzmanına ve diş hekimi arkadaşıma gösterdim. bişey yok demişlerdi.17ocakta tesadüf dermatologa gittim (10.5 ay) dilimde kandiyasiz olduğunu söyledi.bunun üzerine araştırma hastanesine gittim orda 2 dermatolog baktı önemli bişey yok dedi. mikostatin diye bir ilaç verdiler kullanıyorum 6 gündür değişme yok. Aklıma binbir şey geliyor. CDC nin sitesine baktığımda bu mantar türü sağlıklı insanda görünmez diyor. fakat bu olay başıma gelene kadar hiç bir sağlık sorunu yaşamamıştım.

116. günde düzen lab. hiv1/2 ab+p24 ag 0,35 negatif

En son testimi 288.günde(9,6 ay) da
araştırma hastanesinde:
anti hiv 0,29 negatif
aynı gün alınan kandan 10 gün sonra taramalı test HIV AB 0,11 negatif diye sonuç aldım. fakat kafamı bulandıran bu dil olayı.
Düşünüyorumda acaba immün sistemimden dolayı mı böyle bu durum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
temmuz
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Salı Ocak 8, 2012 8:00 AM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ne saçmalıyorsun
Başa dön
birbabahindi
Genel Admin
Genel Admin

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Salı Ocak 8, 2012 8:17 AM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Geçen birisi yazmıştı,,

4/4'lük bir söz,tam buradakilere göre..

İdrak yolu enfeksiyonu.. Very Happy
Başa dön
leon86
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Salı Ocak 18, 2012 18:44 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ayni sorun bendede var dilimde beyaz ve sari pas oluyor bis suredir boyle 6 ayda negatif aldim suan 7 ay bitti doktora gorunucem sanirsan gecmesse belki yine test isterim
Başa dön
brankhos
Moderator
Moderator

MesajTarih: Salı Ocak 20, 2012 20:54 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Size belediye cevap versin

Sevgiler
Başa dön
temmuz
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Çarşamba Ocak 13, 2012 13:03 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ya siz zorla hasta mı olmak istiyorsunuz anlamıyorum

benim de başımdan geçti bu süreç

ben combo testinden sonra olayı kafam da bitirmiş ve rahatlamıştım

sizin psikolojinizi cidden anlamıyorum garip.
Başa dön
istiklal
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çarşamba Ocak 13, 2012 13:31 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selam temmuz ben 21. gün test yaptırdım mavilabda.HIV DUO ULTRA combo test yazıyordu test sonuçlarım negatif mavi labın doktoru bu konuyu kapatmalısın dedi sence kapatmalımıyım bu konuyu..
Başa dön
temmuz
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Çarşamba Ocak 15, 2012 15:14 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

knockknock demiş ki:
Rojhan, HIV tanı testlerinde pencere süresi ile ilgili farklı yaklaşımlar bulunmaktadır.

Bazı uzmanlar combo testlerde 4. ve 6.haftayı değişmez sonuç olarak görmektedir. Elisa testi için 6.hafta oldukça güvenilir bulunmaktadır.

HIV pencere süresi 12 haftadır yani 84 gündür, gün sayısı yuvarlanarak 3 ay denmektedir. Biz site olarak WHO'yu baz alıyoruz 3.ay testini öneriyoruz.

Test sonucunun değişeceğini düşünmüyorum neredeyse imkansız. Belirti dediğin şeylere takılmadan, aklına geldiği bir zaman diliminde tek bir test daha ol konuyu kapat. Maksat adet yerini bulsun.

Bu arada kadının dul olmasının HIV riski ile alakası yoktur. Riski belirleyen cinsel ilişki türüdür, korunmasız ilişki risk taşır.

bak güzel bir cevap verilmiş niye tatmin olmuyorsunuz

yani sadece rutin bir tarama olarak 90 da ol kapat bir sıkıntı olacak olsa sana 3 hafta sonra gel yine bakalım derlerdi değilmi insan hayatı sonuçta
Başa dön
vaziyetkel
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Çarşamba Ocak 16, 2012 16:51 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Açıkcası ben 9.6 aydan sonra pozitif olacağını düşünmüyorum. fazlasıyla belirti yaşadım: 4-5 kg kaybı,kas ağrıları, gece terlemeleri vs.. artık hiv değil direkt aids belirtisi ki doktorların hep söylediği dil olayı artık en son evrede ortaya çıkan bir durum.
doktorlarıda anlamak imkansız bir kandidiyaz diyor diğer doktorlar yok diyor yani değişik bir durum.. şimdilik şu mikostatini kullanıyorum.

İnsanın psikolojisi elbet bozuluyor toparlamak zaman ve test istiyor 10 psikoloja gideceğime 1 test daha çok rahatlatır insan zaten zamanala testtende vazgeçiyormuş.
Başa dön
ylcg138
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Çarşamba Ocak 16, 2012 16:36 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bulaş ihtimalinden sonraki 21.nci günde p24 antijenleri tavan yaptığından bu negatif çok önemli ancak Antikor kısmı için en az 6 hafta"ya ihtiyaç olabilir. Kesi negatif çıkacak ama Sabırla beklemekte yarar var
Başa dön
vaziyetkel
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Çarşamba Ocak 16, 2012 16:26 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ylcg138 demiş ki:
Bulaş ihtimalinden sonraki 21.nci günde p24 antijenleri tavan yaptığından bu negatif çok önemli ancak Antikor kısmı için en az 6 hafta"ya ihtiyaç olabilir. Kesi negatif çıkacak ama Sabırla beklemekte yarar var

Neyi bekleyeyim anlamadım ki en son testim 288.gün ve negatif.
Başa dön
oguz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Nereden: france

MesajTarih: Çarşamba Ocak 21, 2012 21:56 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sana kimse yardim edemez dostum sen bu isi iyice kaptirmissin almis basini gidiyosun tum dunya artik 6. hafta son demeye basliyo nedense bizdede almis basini gidiyoo sen yillarca test olursuniyi bir psikologa git
Başa dön
vaziyetkel
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Çarşamba Ocak 22, 2012 22:38 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

oguz demiş ki:
sana kimse yardim edemez dostum sen bu isi iyice kaptirmissin almis basini gidiyosun tum dunya artik 6. hafta son demeye basliyo nedense bizdede almis basini gidiyoo sen yillarca test olursuniyi bir psikologa git

Oguz böyle gitmeyeceğini bende biliyorum farkındayım aklımdanda attım ama bazı sağlık sorunları taa en başından bu sorun bir türlü düzelmeyen canımı sıkan bu hep.. bilmiyorum ne zaman geçer ve ben huzura erişirim psikolog iş değil bu.

6 hafta olduğunu bende biliyorum zaten who'nun sitesinde bile yazıyor:
Tanı
HIV testi, kandaki HIV antikorların varlığı veya yokluğu tespit bulaşma durumu ortaya koymaktadır. Antikorlar yabancı patojenlerin defetmek için bireylerin bağışıklık sistemi tarafından üretilmektedir. Çoğu insan, HIV antikor halen üretilen ve henüz algılanamaz sırasında 3 ila 12 hafta arasında bir "pencere dönemi" vardır. Bu erken dönemde enfeksiyon büyük enfektivite süreyi temsil eder, ancak iletim tüm aşamalarında enfeksiyon oluşabilir. Yeniden test enfekte kişilerde antikor üretimi için yeterli zaman geçtikten sonra test sonuçlarını onaylamak için üç ay sonra yapılmalıdır.

İnsanlar, HIV ve uygun danışmanlık verilmelidir test edilmesi kabul etmek zorundadır. HIV testi sonuçları gizli tutulacak, ve herkesin test sonrası danışmanlık almak ve uygun şekilde bakım, tedavi ve önleme tedbirleri takip etmelidir.

http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs360/en/index.html
Başa dön
kuzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çarşamba Ocak 22, 2012 22:03 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vaziyet

Dil problemi tahmınen sitenin %90nında bulunan sorun ve ilk dönemlerde

etrafımdaki insanların dıllerine bakarak acabalarımı gidermeye çalıştım ki

dil sorunu benımle aynı olan kişilerde gorduğum oldu

yani basit mantar enfeksyonu oluyor genelde kafanı fazla kurcalama rahat ol...
Başa dön
oguz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Nereden: france

MesajTarih: Çarşamba Ocak 22, 2012 22:27 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sana sunu soleyim arkadasim bundan sonra her grip oldugunda her usuttugunde her kafan agridiginda sivilce ciktiginda az bir terlemede hiv suphesi kaparsin aslinda bu korkularin yasadigin hiv fobisinden kaynaklaniyo bunu yenmek senin elinde yalniz kalmamamya bak kendine bir ugrasi bul zamanini hivi arastirmakla gecirme yoksa bu devam eder gider zaten bunu 9 ayda unutamadiysan sonrasindada unutmak kolay olmayacak zannedersem saglikli yasam dilegiyle
Başa dön
vaziyetkel
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Çarşamba Ocak 22, 2012 22:06 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kuzey demiş ki:
vaziyet

Dil problemi tahmınen sitenin %90nında bulunan sorun ve ilk dönemlerde

etrafımdaki insanların dıllerine bakarak acabalarımı gidermeye çalıştım ki

dil sorunu benımle aynı olan kişilerde gorduğum oldu

yani basit mantar enfeksyonu oluyor genelde kafanı fazla kurcalama rahat ol...

Bu mantar enfeksiyonu bu kadar basitse niye geçmiyor abicim onu anlamıyorum. Bir dermatolog kandidiyaz diyor bu yüzden araştırma hast. ne gittim 2 doktor baktı bişey demedi diş hekimi arkadaşımda kaç kez kontrol etti sende ki o değil dedi olsaydı illa ki anlardım dedi. şuan mikostatin diye bir oral süspansiyon kullanıyorum. ZATEN BAŞIMA NE GELDİYSE BU DİL YÜZÜNDEN GELDİ aynaya bile fazla bakmıyorum.

TESTTEN YANA YILDIM ARTIK YAPTIRMAYACAĞIM. enfeksiyondaki asistan doktorda bu kadar zamanda çıkardı dedi.
artık allah bilir ne yapayım. unutucağım.
TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.
Başa dön
temmuz
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Perşembe Ocak 8, 2012 8:25 AM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ya gene milletin kafasını karıştırıyorsunuz ya helal olsun.

sorunun kandidiyaz ise dilinden kültür alınır mantar olup olmadığı anlaşılır

yok bir doktor evet var dedi bir doktor yok dedi saçma

evet sağlığın ile ilgili problemler yaşıyorsun şu psikoloji altın da normal

sen vücudunu gözlemlemeyi ve her seferin de hastaneye koşmayı bırakırsan

bu sıkıntılarının bittiğini göreceksin
Başa dön
mvlt
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Perşembe Ocak 12, 2012 12:27 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

oguz demiş ki:
sana sunu soleyim arkadasim bundan sonra her grip oldugunda her usuttugunde her kafan agridiginda sivilce ciktiginda az bir terlemede hiv suphesi kaparsin aslinda bu korkularin yasadigin hiv fobisinden kaynaklaniyo bunu yenmek senin elinde yalniz kalmamamya bak kendine bir ugrasi bul zamanini hivi arastirmakla gecirme yoksa bu devam eder gider zaten bunu 9 ayda unutamadiysan sonrasindada unutmak kolay olmayacak zannedersem saglikli yasam dilegiyle
oguz abi yüzde yüz katılyorum ...
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    ANASAYFAYA DÖN Forum Ana Sayfası -> SORU VE CEVAP Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız