Giriş veya Kayıt Ol    Ziyaretçi: 61 Üye: 5 Toplam: 66   ToplamUye: 4403   Son Üye  Ahmet21
aids ve hiv hakkında hersey: Forums

ANASAYFAYA DÖN :: Başlığı Görüntüle - tavsiyeleriniz nelerdir?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   GirişGiriş 

tavsiyeleriniz nelerdir?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    ANASAYFAYA DÖN Forum Ana Sayfası -> SORU VE CEVAP
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
basagrisi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çarşamba May 20, 2009 20:56 PM    Mesaj konusu: tavsiyeleriniz nelerdir? Alıntıyla Cevap Ver

herkese öncelikle bu formu açtığı için çok tşk ediyorum.adım boran 23 yaşındayım.son 8 yıl içerisinde 30 dan fazla korunmasız cinsel ilişki yaşadım ama hiv/aids nedir bilmezdim.bumesajı yazmadan önce formu iyice inceledim ve belirtilerin mühim olmadığını söylediniz.ben yinede yaşadıklarımı sizlere söylemeden geçemiyeceğim.çok şiddetli bi şekilde boğaz ağrısı ve boyunda şişen lenfler,ishal,ateşlenme,halsizlik,başağrısı ,4 gün önce vücudumda çıkan 5 tane bilye büyüklüğünde çok derin yaralar,şiddetli eklem ve kas ağrıları,huzursuzluk,uunutkanlık ve buna benzer bi sürü şeyi aynı anda yaşıyorum.bunlar için doktora gitmekten çekindim.aslında doktora gittim ama doktordan sadece hiv testi yapabilir misiniz dedim.o da niye diye sorunca sadece şüpheli ilişki yaşadığımı söyledim tamam dedi.yaşadğım yerin tıp fakültesinde test yaptırdım.testte yazan sadece buydu.hivag_ab:negative.eve döndüğümde biraz daha araştırayım dedim bu siteyi buldum ve burdaki bi yazı dikkatimi çekti.insan hiv evresinden cıktıktan sonra aids dönemine geciyor ve o arada vücut artık üretemeyceği antikor bulamadıgından elisa testleri negatif sonuç verebiliyor.onun için wb testi yaptırmak gerekiyormuş.biraz panik oldum ama size yinede bunları söylemekten çekinmedim.benim sormak istediğim sadece bu sayın büyüklerim.ben acaba hiv + döneminden cıkıp aids devresine girmişimde bu belirtileri mi yaşıyorum.beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.şimdiden ilgilenen arkadaşlara tşk ederim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
basagrisi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çarşamba May 20, 2009 20:55 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aslında bunlarıda söylemek istiyorum.1 ayda 9 kilo verdim ve vücudumda o kadar ciddi bi şekilde olmasa bile deri döküntüleri mevcut.deri altında da bazen küçük kırmızı ufak lekeler çıkıyor.ishalim bazen yerini kabızlığa bırakıyor.
Başa dön
birbabahindi
Genel Admin
Genel Admin

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Çarşamba May 21, 2009 21:58 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Başka işlerle ilgilenin.

Hiç bir iş bulamazsanız,Aragonnes'in yerine Fb'nin başına geçin....)
Başa dön
baterist34
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çarşamba May 22, 2009 22:16 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Birbabahindi 'ye kulak vermelisin ....Aids döneminde negatif çıkıyorsa sen hastanelik olmalıydın...
Başa dön
Carla
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Perşembe May 3, 2009 3:26 AM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gece gece ne güldüm birbabahindi abi Very Happy
basagrisi , birbabahindi gerekeni söylemiş..
Başa dön
basagrisi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Perşembe May 14, 2009 14:32 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ya nüans diye bi arkadasımız öyle bi baslık acmıstı ondan kafama takıldı.yoksa ben kafamdan atmıstım.hani diyodum acaba ben aids evresine gectimde mi öyle bu kadar cok belirtiyi ki en önemli belirtileri bile bi arada yasıyorum.düşünsenize insanın aids evresine gecmesi icin 8 sene yeterli bi süre ki yabancı uyruklu kadınlarla ilişkiye giriyordum ben.ben ondan korkuyorum işte.acaba testim ondan mı negatif geldi.ve hiç bir doktora görünmedim korkumdan.sadece hiv testi istedim o kadar.
Başa dön
sifre0406
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Perşembe May 14, 2009 14:08 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu konu hakkında bende bilgi almak istiyorum gercekten.birbabahindi ve diger tüm bu konuya hakim arkadaslardan.bu hiv den aids evresine geçiş döneminde testler gercekten negatiff veriyormu.vermiyorsa neden nüans arkadasımızın actıgı baslıkta öyle bişi var ve bu dogrulandı.bunun icin hangi testleri öneriyosunuz.ha bu arada hivag_ab antijen ve antikor demek midir?
Başa dön
birbabahindi
Genel Admin
Genel Admin

MesajTarih: Perşembe May 14, 2009 14:00 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ne güzel fantaziler kuruyorsunuz...)

Aids aşamasındaki bir insana aids tanısı nasıl koyuluyor?Bir fikir yürüteniniz olacakmı?

Yoksa sadece hastanın suratına bakılıp,,SENDE HIV VAR'mı deniyor))..
Başa dön
promethe
Moderator
Moderator

MesajTarih: Perşembe May 15, 2009 15:18 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vucutta antikor kalmazssa hastanelik olursunuz ve öyle böyle değil yolda yürüyemeyecek kadar ağır bir durumla karşılaşırsınız ve vucut her enfeksiyona maruz kalabilecek bir şekilde korunmasız kalırki aıds ten ölen yoktur grip bile öldürücü nitelikte gelir

şöyle özetlersek, hıv vucuda ilk girdiğinde hızlı bir kopyalama sürecine girer ve burda hıvın gömleği diye adlandırılan antijenini salgılamaya başlar vucutta ilk defa karşılaştığı bu virüse karşı hemen antikor üretmeye ve onu baskılamaya calışır antijen kaybolup yerini antikora bırakır ve bu bir süre yani aıds dönemine gecinceye kadar sürer ancak antikor vucuttan asla tamamen silinmez yani günümüz testlerinde o donemde yapılan antikor testlerine cvp verir yani bulaştan engec 3 ay içerisinde antikor bulunabilir olur ve testlere cvp verir

olayı biraz daha indirgersek, ya antijen vardır yada antikor sonuc itibari ile combi test yaptırmıssınız vucudunuzdaki değişikliklerin nedenini başka bir hastalıkta aramanız daha mantıklı

sağlıklı günler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Misafir
Misafir

MesajTarih: Perşembe May 17, 2009 17:03 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bunu bir uzman doktora sorduğumda aids aşamasına geçip antikorun kalmamışsa buraya elini kolunu sallayarak değil sedye ile getirilerdi demişti.ayrıca şu western blot testi de antikor arar.western blot yapmak lazımmış diyip durmayın...
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    ANASAYFAYA DÖN Forum Ana Sayfası -> SORU VE CEVAP Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız