Giriş veya Kayıt Ol    Ziyaretçi: 80 Üye: 2 Toplam: 82   ToplamUye: 4219   Son Üye  sorularr
aids ve hiv hakkında hersey: Forums

ANASAYFAYA DÖN :: Başlığı Görüntüle - ORAL SEX İLE HIV BULAŞIRMI ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   GirişGiriş 

ORAL SEX İLE HIV BULAŞIRMI ?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    ANASAYFAYA DÖN Forum Ana Sayfası -> HIV NASIL BULASIR ?
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
THENATRE
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cumartesi Haziran 9, 2009 9:04 AM    Mesaj konusu: ORAL SEX İLE HIV BULAŞIRMI ? Alıntıyla Cevap Ver

merhaba

sizin gibi değerli abilere 1 kaç sorum olacak. lütfen yardımcı olunuz.

bir bayanla ilişkim oldu. ilişki sırasında prezevatif kullandım. Ancak vajinal ilişki öncesinde bayanın bana yaptığı oral sex sözkonusudur. oral sex oldukça uzun sürdü. burada herhangi bir korunma yoktu. ayrıca sex sırasında bayan öptü durdu. ben ilişki sırasında oral sex yapmadım bayana. sizce herhangi bir risk varmıdır.

Lütfen yardım ediniz.

teşekkür ederim
saygılarımla
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
brankhos
Moderator
Moderator

MesajTarih: Cumartesi Haziran 9, 2009 9:21 AM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba;

Sitede bu konuda onlarca yazi var. Bizim savundugumuz sey , oral seks simdiye kadar belgelenmis bir bulasinin olmadigi. poz.com , medhelp gibi sitelerde de bu gorus savunuluyor.

Oral seks ile TEORIK olarak bir bulasim riskinin oldugu ancak PRATIK olarak kesinlikle bulasi olmadigi belirtiliyor.

Bu durumda test yaptirilmasini ben onermiyorum.

Sevgiler
Başa dön
mete
Moderator
Moderator

Nereden: istanbul

MesajTarih: Cumartesi Haziran 10, 2009 10:11 AM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Brankhos gerekli açıklamaları yapmış

Ek olarak;

Verici konumda olan birey için riskin 0 oldugu fakat belirli şartlar oluşursa verici konumundaki bireyinde risk alabileceği konunun uzmanları tarafından belirtiliyor.

Egerki oral temas esnasında karşınızdaki bayanın agzında kanamalı bir yara var ise,sizinde penisinizde bir yara söz konusu ise riskten bahsedilebilir.

Tükürükte HIV varlığı ispat edilmesine ragmen,enfekte edecek kadar viral yogunluga sahip değildir.

Kişisel görüşüm test olmamanızdır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
cevcet
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çarşamba Ağustos 18, 2009 18:30 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

peki hocam öpüşmeden bir kaç saat sonra evimize gidip uykudan önce dişlerimiz çürümesin diye (ipana reklamı gibi oldu evet Smile) diş fırçalama seansı yaptıysak ve diş etimiz kanadıysa şeklinde senaryoyu uzatırsak akıbetimiz ne olur acaba ?

çok ciddiyim. evet ben de fırçalayarak katıldım bu etkinlikler silsilesine. kahretsin Sad
sağlıklı dişler tertemiz gülüşler Razz
Başa dön
birbabahindi
Genel Admin
Genel Admin

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Çarşamba Ağustos 19, 2009 19:56 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Başka işlerle ilgilenin..
Başa dön
cevcet
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çarşamba Ağustos 20, 2009 20:32 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eyvallah hocam sağolasın. hepinizin kandilini en içten dileklerimle kutlarım.
Allah yardımcın(m)ız olsun. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.
Başa dön
birbabahindi
Genel Admin
Genel Admin

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Çarşamba Ağustos 20, 2009 20:17 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler.
Başa dön
CxxC
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Salı May 12, 2011 12:49 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

En çok sorulan sorulardan biriside oral sex olsa gerek,,çoğu insan yaşamı boyunca oral sexden çok zevk aldığını hatta partneriyle evlenene kadar oral sex yaptıklarını belirtmiştir..Ve akla takılan sorumuzda oral sexte hiv kaparmıyız ,,öncelikle şunu söylemek istiyorum bir çok partner oral ilişkilerinde kondom takmayı tercih etmiyor,,sebepleri zevk hazzının son derece düşük olması,,cinsel temas öncesi erekte olmamış bir penise kondomun zor takılması vb..ama cinsel birleşmede kondom kullanan arkadaşlarımız mevcut,açık söylemek gerekirse bende bu yöntemi tercih ediyorum.Şimdi gelelim hiv kapma konusuna,,şunu dile getirmek isterim öncelikle hiç bir mantıklı insan (kafası çok güzel olup ilişki yaşayanlar lütfen alınmayın) ağızında görülür yara ,ağız içi kanama,devamlı tüküren bir partnerle ilişliye girmez diye düşünüyorum.oral ilişkide tehlike iki taraf içinde mevcut ama risk daha çok alıcı kısımda,,virüs tükürükte barınamıyor,,ağız içi küçük yaralardan girme şansı var.Size bayanın yaptığı oral temas ile HIV bulaşmaz. HIV pozitif kişinin cinsel salgısı veya kanının sizin vücudunuzdan içeri girmesi gerekir.Oral sex çoğu insan için vazgeçilmezdir..Asla ayıp ve kınanıcak bir durum değildir.Verici konumda olmaya ve partnerinizin ağız yapısına lütfen dikkat edin,,bilindiği üzere virüs cinsel salgılarda mevcut,,çoğu erkekte bayana oralsex yapmayı sevebilir,,tavisyem ağız kondomu kullanın,,türkiyede çok mevcut değil ama araştırırsanız bulabilirsiniz,,çoğu erkek ilişki öncesi sertlik sağlamada sorun yaşadığı için inik vaziyetteki bir penise kondom takmak zor olduğu için korunmasız oral sex yapabiliyor,,dediğim gibi verici konumda çok zor ancak karşı tarafta şiddetli kanama olması sizi zora sokar,,zaten bu durumdada ne kadar sex yapılır sormak lazım..Ve şunu lütfen unutmayın ilişki öncesi mutlaka karşılıklı cinsel organlarınızı temizleyin,,inanın hijyen çok önemli ve hiv haricinde birçok virüs mevcut,,kondom patlaması yaşayan arkadaşlarıma tavsiyem biraz 2-3 lira artı para vererek kaygan kondom kullanın ve şunu unutmayın en pahalı kondom 15-16 lira paraya kıyıp almayan insanlar mevcut,,başka şeylere ne paralar veriyoruz göze batmıyor.lütfen korunun..Son Söz Oral Sex kondomsuz yapılabilir ama Birleşmede Lütfen KONDOM kullanın..
Başa dön
CxxC
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Perşembe Haziran 9, 2011 9:12 AM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kadın ve erkek kondomlarına ek olarak “dam” denen ve oral seks sırasında kullanılan bariyerlerde vardır. Fakat bulunmasında bazı zorluklar yaşanmaktadır. Ülkemizde satışı yoktur. Korunma bilincinin toplumda artması talebi doğuracaktır. Oral seks sırasında mutfaklarda kullanılan “streç film”lerde bariyer olarak kullanılabilir.

Oral seks sırasında HIV geçişini önlemek için vajina üzerinde lateks ve streç film ya da penis için kondom kullanılabilir. Kayganlaştırıcısız kondomlar oral seks için en uygun seçimdir.

Prezervatifsiz ağza boşalmak, ağza alan için hem AIDS ve hem de Hepatit-B (Sarılık) için tehlikelidir. Boşalma olmadan penisi prezervatifsiz ağza almanın riski çok çok küçük. Ancak uzun süre yalarsanız penis aniden ağzınıza boşalabilir, dikkat.
Ağza boşalmak isteniyorsa, penisi prezervatifle ağza alın.

Penisin gövdesini ve testisleri (taşakları) yalamak risk taşımıyor.

Arkadaşınızın penisini el ile mastürbasyon yaparak boşaltmak (otuzbir çektirmek) risk taşımaz. Çünkü elinizde yara yoksa sağlam deriden virüs bulaşmaz.

Öpüşme ve oral seksten (Ağza alma) önce ve sonra dişlerinizi fırçalamayın. Çünkü diş etlerinde kanama olursa risk artar. Oral seksten sonra diş macununu parmağınızla dişlerinize sürterek ağzınızı temizleyebilirsiniz.

Anüs deliğini yalamakla, AIDS bulaşmaz. Fakat, temiz değilse değişik mikroplar ve mantarlar bulaşabilir.

Anüse parmak sokmak, meme uçlarını yalamak, birlikte duş veya banyo yapmak risk taşımıyor.

Penis, vajen veya anüs deliğini yaladıktan sonra, eczaneden alacağınız (gargara) ilaçla, ağzınızı çalkalayın, gargara yapın ve tükürün (Gargara ilacı yutmayın). Her oral seksten sonra bir-iki kez yapacağınız bu işlem ile ağız ve boğaz sağlığınızı bakterilerden korurken, ağzınızda hoş bir tat kalacaktır.

Sevgiyle kalın..
Başa dön
mete
Moderator
Moderator

Nereden: istanbul

MesajTarih: Perşembe Haziran 15, 2011 15:15 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Penis ve vajına mutahassısı olmuşsun tebrik ediyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
CxxC
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Perşembe Haziran 16, 2011 16:20 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu kadar açıklamanın üzerine daha soru soran olursa ,,ağız kondomu hediye edicem taksınlar sussunlar işlerini yapsınlar Smile

değerli dostlar oral sexle ilgili daha aklınıza takılan bişey kalmamıştır umarım,,daha ne paylaşalım..

ahanda dahada sormayın oralda risk varmı diye Laughing

saygılar..
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    ANASAYFAYA DÖN Forum Ana Sayfası -> HIV NASIL BULASIR ? Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız