Giriş veya Kayıt Ol    Ziyaretçi: 64 Üye: 5 Toplam: 69   ToplamUye: 4465   Son Üye  sethrogen
aids ve hiv hakkında hersey: Forums

ANASAYFAYA DÖN :: Başlığı Görüntüle - hivle ilgili birkaç bilgi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   GirişGiriş 

hivle ilgili birkaç bilgi

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    ANASAYFAYA DÖN Forum Ana Sayfası -> HIV NASIL BULASIR ?
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
viral
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 12, 2009 12:48 PM    Mesaj konusu: hivle ilgili birkaç bilgi Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar allaha şükür hivle ilgim yok ama konuya meraklı olduğum için binevi hobi deyin baya araştırmışlığım vardır o yuzden bi kaç anektoda değinmek isterim.

1- hiv kaparsam yaşarmıyım ölürmüyüm.

çok çok uzun yaşayabilirsiniz yada 6 ay içindede ölebilirsiniz bunun garantisi yok bu tamamen sizin vurusu nereden kaptığınıza bağlı örneğin 20 yıllık bir aids hastasından kaparsanız bu kişi neredyse butun ilaçları tukettiği ve bağışık olduğu için onun çektiği sıkıntılarla işe başlarsınız yani sizde 20 yıllık hivli gibi olur yeni çıkacak ilaçları beklersiniz. o yuzden ilişki kurduğunuz kişiden kaptığınız vurusun yaşı çok muhim ki 20 yaşında bir hayat kadını uzun sureli bir hivliden kapıp size geçirebilir ozaman ya amerikaya gidip yeni ilaçlardan alırsınız yada ölürsünüz.

insanların bir bölümü zaten hive bağışıklıdır evet bu doğru vaxgenin aids aşısı özellikle belli bir ırk üzerinde olumlu etki yaratmıştır ve bunlar bağışık olmuştur ki doğuştan bağışıklarda vardır.

sünnet olmak hivi engellemesede bulaşma riskini azaltır afrikada kamerunda aids oranı diğerlerine nispeten azdır çünkü kamerun musluman olduğu için erkekler sunnetlidir sunnetle hivin girmeyi en kolay becerdiği deri parçası kesilmektedir ama bu bulaşmaz demek değildir kesinlikle.

prezervatif korurmu evet patlamadığı surece korur partneriniz sizi ısırmadığı yada başka bir temas olmadığı surece.

öpüşmekle hiv bulaşmaz yuzde 90 doğru ama bulaşabilir tukrukte hiv vardır ama çok az miktardadır bu sizi vurusle tanıştırır ama buılaşma ihtimali çok çok azdır.

hiv testi kesin sonuç verir hayır vermez çünkü testler ve ilaçlar hivin batı avrupada en sık gorulen fenotipleri için yapılır ki bu hiv1 dir birde hiv2 vardır bu daha çok afrikada görulur.
öreneğin avrupada b tipi yagınken tayland ve asyada e daha yaygındır hivin bazı tipleri daha öldurucu ve hırçınken bazı tipleri yavaş ilerler.

ö yüzden hiv bir piyangodur büyük ikramiye çıkıp 40 50 yıl yaşayabilirsiniz yada 6 ay sonra öledebilirsiniz ama turkiyede hiv tedavisi çok yaygın olmadığı için bağışıklı vurus kapma riskiniz azdır diyebiliriz tabi küreselleşen dunyada yabancılarında sex turizmi için geldiğini düşünürseniz tam emin olamayız.

amerikada sürekli yeni nesil ilaçlar çıkmakta ve bunlar tedaviye yardım etmektedir ama ilaç şirketleri artık hiv yatırımlarını azaltmaya başladılar ve 5 yıl sonra artık bugunki gibi bol ve çeşitli ilaç bulmak güç olacak.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
uzunca
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 16, 2009 16:43 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yukarıda yazılanlarda ciddi hatalar olduğunu düşünüyorum.. 20 yıldır hiv taşıyan birinden kapmanın bi fark yarattığını zannetmiyorum.. zira eğer virüsü cinsel ilişki yoluyla değil de kan yoluyla alınca daha çabuk belirti vermesinin burada bir farkı olmaz yoksa.. dolayısıyla cinsel sıvılardaki virüs ile kandaki virüs arasında bir fark olması gerekiyor diye düşünüyorum..

ayrıca virüsü aldıktan 6 ay sonra ölünebileceğini söylemişsiniz.. kaynak görmek istiyorum..

testler ile ilgili söylediklerinize de şüpheyle yaklaşıyorum.. testler bilemeyebilir vesaire..

bir arkadaş veya uzman konuyu aydınlatırsa sevinirim. bildiklerim dahilinde düşününce yukarıda yazılanların ciddi eksiklik ve yanlışlıklar barındırdığını düşünüyorum.. ayrıca kaynak da verilmemiş..
Başa dön
mete
Moderator
Moderator

Nereden: istanbul

MesajTarih: Cuma Şubat 17, 2009 17:23 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili viral

BU YAZININ BÜYÜK BİR COGUNLUGUNUN SACMALIK OLDUGUNUN FARKINDAMISIN?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
viral
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 17, 2009 17:39 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yukarıda yazılanlarda ciddi hatalar olduğunu düşünüyorum.. 20 yıldır hiv taşıyan birinden kapmanın bi fark yarattığını zannetmiyorum..

bu kişinin vurusu ilaca dirençili ise sende aynı vurusu alıyorsun neresi hatalı bunun.

tukrukte ve butun vucut sıvılarında hiv vardır ama kandan azdır.

6 ayda ölebilrisiniz butun hivliler yaşamıyor tamamen vurusun ilaçlara olan tepkisine ve vucuda bağlı bişi bazı insanlar doğuştan bağışıkkken bazılarına çok kotu etki yapabilir.

testler e gelince testleri fda dan onay alan kurumlar uretir turkiyeye ithal eder lablar mesala siz hiv testi aldık diyorsunuzda onun adı sanı vardır ureten firmanın adı hiv1 hiv2 diye çeşitleri vardır bunlar extrem olaylar ama mesala burdada bi topic varmış o tipi diye evet bazı tiplerde negatif verebilir bazı testler hiv2 ye bakmaz bazıları hiv1 + hiv2 dir ama bunlar extrem dediğim gibi

kaynak olarak ingilizce olrak thebody.com un forumlarını yeterince okursanız burdaki soruların benzerleri var elbette bana inanmayın kendiniz araştırın ama hiv öyle grip gibi bişi değil o ilaçların çok buyuk yan etkileri var ve doz kaçırmamanız lazım o yuzden hivi hafife almayın.

En son viral tarafından Cuma Şubat 17, 2009 17:22 PM tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
mete
Moderator
Moderator

MesajTarih: Cuma Şubat 17, 2009 17:11 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

BU YAZININ KAYNAGI NEDIR VIRAL?
Başa dön
viral
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 17, 2009 17:47 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

http://www.thebody.com/

hatta madem böyle bir site açmışsınız bence burayı turkçeye çevirinki millet faydalansın turkiyede ilk arşivde olmuş olur herkes faydalanır kanımca
Başa dön
oguzhan_can
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 17, 2009 17:45 PM    Mesaj konusu: SELAM Alıntıyla Cevap Ver

BUNU BU ŞEKİLDE YAZARSANIZ BENİM GİBİ BİR ÇOK KİŞİ ÇOK KÖTÜ BİR ŞEKİLDE ETKİLENİR KARDEŞİM ZATEN BELİRTİLER DİYE TAKILANLAR VAR HERKEZ ŞİMDİ DAHA ÇOK AKLINA TAKILIR BENİM GİBİ YAA KARDEŞİM BEN 82 VE 92 DE TEST OLDUM NEGATİF SONUÇ ALDIM VE BELİRTİLERLE ALAKALI SIKINTILARIM DEVAM ETMEKTE OLSADA BUNLARI DUYMAKLA İNSAN DAHA KÖTÜ OLUYOR YAAA BENCE KAYNAGINI BULSAN DAHA İYİ OLUR İNSANLARDA RAHAT OLSUNLAR SIKILDIM ARTIK ŞİMDİ GENE TEST OLSAMMI DİYE DÜŞÜNMEYE BAŞLIYORUMM YAAAAA
Başa dön
mete
Moderator
Moderator

MesajTarih: Cuma Şubat 17, 2009 17:19 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

SEVGİLİ VİRAL

KİMSENİN HIV İ HAFİFE ALDIGI YOK

THEBODY VE FORUMPOZ 1 YILDAN BERİ TAKİP EDİYORUM

VE SENİN YUKARIDAKİ BAHSETTĞİN ŞEKİLDE İBARELER YOK YADA VAR İSE BEN DENK GELMEDİM

BU LİNKLERİ YOLLARMISIN BİZE.?
Başa dön
uzunca
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 17, 2009 17:21 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

[bu kişinin vurusu ilaca dirençili ise sende aynı vurusu alıyorsun neresi hatalı bunun.]

sorun şu.. aynı virüsü almıyorsundur diye düşünüyorum bir çok yabancı forumu da okuyan biri olarak.. kandaki virüsün çokluğuyla bir alakası yok.. virüs kendini hızla kopyalayabiliyor belli dönemlerde.. burada kandaki virüsün direnci ile cinsel sıvılardaki virüsün direnci arasıdaki fark söz konusu diye düşünüyorum.. yani kandaki virüsün direncinin yüksek oluşu sebebiyle daha çabuk belirti vermesi ve immün sistemi daha hızlı çökertmesi söz konusu diye düşünüyorum.. yoksa cinsel yolla ve kan yoluyla olan bulaşın bi farkı olmazdı..

2. olarak 6 ayda da ölebilirsin tabiri eğer okuduklarını anlayamamandan kaynaklanmıyorsa tam bir cahillik diye düşünüyorum.. çünkü bildiğim kadarıyla son 8-10 yıla yakın bir süredir veri ilaçların kullanımıyla aids sebebiyle ölüm ortadan kalkmıştır.. ayrıca who hastalığı kronik hastalıklar sınıfına sokmuştur.. senin yazdıkların doğru olsa bunu who'nun yapması imkansız.. bence açıkça cahillik belirtisi burda yazılanlar..

thebody.com u bizler de okuduk.. lütfen daha detaylı bir link verirsen seviniriz.. kaynakça böyle gösterilmez..
Başa dön
mete
Moderator
Moderator

MesajTarih: Cuma Şubat 17, 2009 17:24 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

EVET VİRAL LİNK BEKLİYORUZ?
Başa dön
viral
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 18, 2009 18:26 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben herkes ölürmü dedim yahu extrem case diorum ki taylandda an iyi kliniğe gidip para döküp bir yılda ölen olduğunu bizzat okudum arkadası yazmış sadece google yapın arayın.

herkesin bunyesi aynı değildir

http://www.thebody.com/content/art5798.html#disease

This gradual destruction of the immune system doesn't happen the same way in everyone, or even at the same pace. In some, it may not happen at all. In a small percentage of people, HIV destroys their immune systems very rapidly, in just a few years. But others remain well for 10–15 years or longer. On average, without using HIV therapy, most people remain well for about ten years before facing their first serious symptoms.

dirençli vurus kapma

http://www.thebody.com/content/treat/art39962.html

Newly Diagnosed and Already HIV Drug Resistant?
I was recently diagnosed with HIV and had resistance testing done. The results show that, out of 19 different HIV meds, I'm already resistant to two of them: Sustiva (Stocrin, efavirenz) and Viramune (nevirapine). How can this be possible if I've never taken any HIV meds, let alone those two?

buda tanınmayan vurus tipleri mesala o tipi afrikada yaygın yanlışım yoksa

http://www.thebody.com/Forums/AIDS/Labs/Archive/TestingHIV/Q6616.html

Dear Dr, Could you pls tell me: 1. In Washington D.C, which hospital could offer test for sub-type O of HIV and other new sub-types?

No commercial test are available yet for type O.

diperleride doğruda onları araycak vaktim yok onlara inanmayın olsun bitsin neyse tekrar ediyorum bunlar çok çok özel vakalar ulkemiz biraz daha izole ve hiv bilinci yok o yuzden bunların çoğu olmaz herkes ölecekde demedim bizdeki doktorlar hiv kapan hastaya ilk önce direnç testi yapıyormu çoğu onu dahi yapmıyor heralde direnç testi vurusu kaptıın kişi ne bulaştırmış onun için yapılır orda tedavi olan çok o yuzden.

neyse benden bukadar şöle bir uye olup yazayım dedim okuduklarımı anlatacak birini arıyodum canım sıkılıodu yazdım herkese sağlıklı hayat diliyorum condomunuzuda çıkarmayın oral sexden uzak durun ufak bir ihtimal ama belli olmaz burda tombala gibi die bi yazı vardı onun gibi.

hoşcakalınız.
Başa dön
mete
Moderator
Moderator

MesajTarih: Cuma Şubat 18, 2009 18:37 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

SENİN YAZDIKLARIN İLE YUKARIDAKİ LİNKLER COK COK FARKLI
Başa dön
uzunca
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 18, 2009 18:00 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

okuduklarını tamamen yanlış anlamışsın.. bidaha oku.. her farklı virüs alttipi farklı ilaç gruplarına dirençlidir. ona bakarsan çapraz direnç diye birşey de var.. ama bu ölüm anlamına hiç gelmez.. ayrıca kişinin immün sistemi de önemli.. kimi kişide belirtiler 4 yılda kimisinde 10 yılda verir.. önemli olan kişinin immün sistemi ve virüsün alttipi ayrıca da bulaş yolu.. dirençli virüs kapma hikayesinin de kişinin yılıyla alakalımıdır bilemiyorum..

ama 20 yıllık bir hastadan kaparsan erkenden ölebilirsin ifadesi çok yanlış.. verdiğin örneğin linkini rica ediyorum.. bugüne kadar tespit edilememiş bir alttipi ortaya çıkar denk gelirse testler de bunu yakalayamazsa dersen o başka ama ona kalana kadar yeni hastalıklar türerse de hemen ölebiliriz yani.. söylemenin bi anlamı yok.. (bunun için jared diamond'un tüfek mikrop ve çelik kitabını önerebilirim)

ha bir de bulaş yolu ile belirti verme süresinin ilişkisi üzerine de bişey söylemedin.. bunu ayrıca ben de çok merak ediyorum tabi bilgilendiren olursa sevinirim..

viral gerekli bilgiye sahip olmadan yazma derim.. linklerle senin söylediklerin çok farklı.. lütfen biraz dikkat.. iki ingilizce link atınca olmuyor bu işler..
Başa dön
viral
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 19, 2009 19:05 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

son kez yazıyorum siz bildiğiniz gibi devam edin

olay ölüme takıldı ben ölürsünüz demedim ölebilirsiniz dedim ve bunun turkiyede çok çok düşük ihtimal olduğunu belirttim ama hala aynı konuda dönuyoruz.

şimdi

1-
okuduklarını tamamen yanlış anlamışsın.. bidaha oku.. her farklı virüs alttipi farklı ilaç gruplarına dirençlidir.

hayır direnç her insanda farklıdır alttiple alakalı değildir. şimdi hiv vurusu mutasyona uğruyor surekli temel yapısı değişmesede bazı özellikleri değişiyor mutasyona uğradığı zaman
örneğin protaz inhibitorü bir ilaç önceden vurusun kendini kopyalamasını engelliyordu bunu nasıl yapıyordu kopyalama sırasında vurusun yardımcı enzimiyle etkileşime giryordu vuruse ilaç yapıştığı için kopyasını çıkaramıyordu (çok basit biyolojik tabirle) ama vurus mutasyon yaptığında (her mutasyonda değil buda 1 veya uzunca yıl alıyor bunyeye bağlı) nolacak artık ilaç oraya yapışıp enzimi yokedemeyecek ve yeni vurusler uremesini engelleyemeyecek olay bu direnç denen şeyde bu.

20 yıllık hasta demem şudur bu tip hastalarda bazı ilaçlara direnç er geç oluşur vurusun mutasyonu çünkü çok fazla onu anlatmak istiyorum 20 yılda daha azt le idare eden ben duymadım.

zaten dikkat edersen surekli yeni ilaçlar çıkıyor eski ilaçlar ozaman dursun niye yeniler çıkıyor ki bırak hivi adi soğuk algınlığı bile antibiyotiğe direnç gosteriyor bakteriyken.

şimdi zaten kombine tedavi denir mutasyon ergeç olacak ama erken ama geç kombine tedavide 2 3 veya 4 dahada fazla farklı ilaç verilir amaç vurus bir ilaca direnç kazandıysada belki 2. veya 3. ilaç bu dirençli virusu yakalasın olay buyumesindir amaç.

tek ilaç veren nerdeyse yoktur mesala şimdi tek ilaç var ama aslında onun içinde 3 farklı ilaç var bursuru ilaç çeşidi var en son integrase inhibitor denen vurusun daha hucreye girmeden defedilmesine çalışan tur çıktı hucreye girip çoğlamasını hucre bolunmesinin evresinde englleyenler protaz inhibitorudur.

vurusun hayat devri var hucre sayılmasada bolunuyor genetik molekulunu kopyalayıp kendini uretiyor her yeni vuruste direnç olabilir direnç dediğim o bir olasılık sende direnç geç olur onda hemen tamamen oluşan mutasyona bağlı mutasyonun ne olacağına nasıl karışırsın sen.

20 yıllık hastada 20 yılda vurus mutasyonuyla mutlaka direnç geliştirmiştir şu an yurt dışında böyle hastalar çok fazla her yeni ilaca kurtulmak için ölmemek için saldırıyorlar bende dedimki bu adamlar denysel ilaçları bekliyor orda belki alıyor son fazda ilaç onay almadan daha kapsamlı denyler yapılır bu adamda ilacı alır ama bugun onay alsa
turkiyeye ne zaman gelir acaba şu an turkiyede hangi ilaçlar var usa dekilerin hepsi varmı.

20 yıl mevzusu bu kaynak falan gostermicem yazmıcamda bildiğiniz gibi takılın sıkıldım bu işten.

bir de bulaşla belirti demişsin genelde cinnsel bulaşda zaten herkesinki aynıdır ama direk kana giren iğne ile mesala vurus daha hızlı yayılır bu vuruslerin genel özelliği örneğin kafadan ısırılan kuduz şüphesinde direk seruma başlanır aşı ya başlanmaz dahi çünkü vurus beyne çok yakındır ayaktan ısırılanda daha beyne ulaşacakda vs..

kimse ölür demedim yazımdada extremn demişim ama olabilir her ilişkiye girende hivmi kapıyor kapmıyor ama denk geliyor.

20 yıllık bir hastadan kaparsan erkenden ölebilirsin çünkü ilaçlar dirençli olabilir ve sende yeni ilaç bulamayabilirsin turkiyede
dirençli olmayadabilir yada vurus sende mutasyon yapıp dirençsiz halede gelebilir mutasyon denen olayın sonucunu bilemessin ama surekli mutasyon yapan hiv gibi vurusun direnç kazanacağını bilirsin zaten direnç olmasa olay biter dunyada hivli insan kalmaz aşısı bugun çıkar yuksek mutasyon işleri bozuyor butun olay mutasyonda ama siz anlamamakta devam edin daha fazlada uğrasıp yazmayacagım kaynak fln de yok.

direnç sendeki virusun ortaya çıkardığıdır ilk vurusu kimden kaptıysan o insandaki halini alırsın sonra o halde sende mutasyonla urer ilk aldığın da çok uereken sende takıladabilir butun olay mutasyonda ve buda allahın işi olasılıklara biz mudahale edemeyiz.

şu çok uzatılan 20 yıl muabbeti bu.

vurusu kaptığın kişinin vurusunu alırsın 20 yıllıklarda bu vurus çoğunlukla direçlidir dediğim buydu çok çok özel bir durum olduğunu ama mukun olmadınıda belirttim.

gerekli bilgide merak etme oldukça sahibim vurusler hobimdir ama siz olayın ölüm tarafına çok takıldınız ha bu arada hiç aidsli olup eceliyle ölen duyduğunuz varmıdır.
Başa dön
viral
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 19, 2009 19:53 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ama 20 yıllık bir hastadan kaparsan erkenden ölebilirsin ifadesi çok yanlış.. verdiğin örneğin linkini rica ediyorum.. bugüne kadar tespit edilememiş bir alttipi ortaya çıkar denk gelirse testler de bunu yakalayamazsa dersen o başka ama ona kalana kadar yeni hastalıklar türerse de hemen ölebiliriz yani.. söylemenin bi anlamı yok.. (bunun için jared diamond'un tüfek mikrop ve çelik kitabını önerebilirim)

test zaten tespit edecekde ilaç işe yaramıyorsa direnşliyse ki böyle insanlar var yada burda yoksa ergeç ölürsün.
Başa dön
extra_42
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 20, 2009 20:10 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bak sevgili arkadasım viral

ingilizcen bi kere pre-intermediate yani ortanın altında

hiv gibi kritik bir konuda yazılar tercüme edebilmek için advanced yani ileri ingilizce bilmem lazımm

sana tavsiyem biraz ingilizce calıs

yazdıların ve sitede yazanlardan biraz farkı kendi yorumunuda katmıssın...
Tercümede birinci esas objektif olmaktır.

bunlara dikkat et...

insanları boşvere üzme

saygılarımla...
Başa dön
viral
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 21, 2009 21:18 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

benim ingilizcemin pre oldugunu nerden bildin ingilizce testindedemi ustasın yoksa ingilizce öğretmenimisin yada iki satır yazıdanmı çıkardın pre olduğumu afferin sana böyle devam ede dur ben pre inti unutalı yıl oldu anlaşılan birileri inglizce kursuna gidiyor hemen duyduğu lafı yada grubunu yapıştırmış. sizde fikre saygı diye bişey yok hemen karalama iftira kendin demişsin yorum katmışsın sonrda preint demişsin bari diğerleri gibi seviyeli konuşda adam hesabına alayım seni.

yürü git açılmamış beyin git önce biraz beynini esnet ben gene kanıt isteyenlere saygı duyuyorum çünkü hemen kabuletmiyorlar ama sen bi zavallısın ancak hakaret edersin benimde preint olduğumu kanıtlayamassan seni müfteri ve yalancı ilan ediyorum :Smile)
Başa dön
viral
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 21, 2009 21:19 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

son bişey burası bu gidişle geneleve gidenlerin muabbet yeri olmaktan öteye gidemez bide sexshop açın tam olsun söylediklerimde yuzde yuz eminim hde herkese kolay gele bu topiğide silin nasılsa turkiyede yapılanda bu önyargılarınızla size başarılar.
Başa dön
mete
Moderator
Moderator

MesajTarih: Cuma Şubat 21, 2009 21:41 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

viral

sana sunu öneriyorum

www.icgoru.com
Başa dön
ondersarpturk
Genel Admin
Genel Admin

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Cuma Şubat 22, 2009 22:23 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Viral'e,

Madem ki bu kadar derin bilgiye sahipsin,neden buralardasın?

Bu forumun nereye gidebileceği hakkında ,bizimle tartış,sana açıklayalım.

Ona buna saldırarak bir yere varamazsın.

Yorumlarına dikkat etmeni öneririm.
Başa dön
delete
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cuma Şubat 22, 2009 22:00 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mete demiş ki:
viral

sana sunu öneriyorum

www.icgoru.com

6 ay süreyle psikolojik tedavi almanı öneririm Smile
Başa dön
brankhos
Moderator
Moderator

MesajTarih: Cumartesi Şubat 9, 2009 9:37 AM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

viral demiş ki:
http://www.thebody.com/

hatta madem böyle bir site açmışsınız bence burayı turkçeye çevirinki millet faydalansın turkiyede ilk arşivde olmuş olur herkes faydalanır kanımca

Genelde nazik olmaya calisirim ama...

Senin hayatin boyunca arasan bulamayacagin kaynaklarin cevirileri var bu sitede !!

2 satir okuyup ukalalik yapma !
Başa dön
retrogamer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Perşembe Eylül 20, 2009 20:24 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

konuyu biraz diriltmek gibi olacak ama bu arkadaşın yazdıklarının aslı astarı var mı.bi an panik yapıyor insan.daha virüse vurus diyen birisi nasıl böyle atıp tutabilir.onun dediklerine göre bizim yaptırdığımız testlerin hiç bir kıymeti yok yani?!?!
Başa dön
birbabahindi
Genel Admin
Genel Admin

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Perşembe Eylül 20, 2009 20:54 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bunlardan her köyde bulunur.....
Başa dön
kadir35
Süper Üye
Süper Üye

MesajTarih: Perşembe Eylül 23, 2009 23:02 PM    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ya peki o 20 senelik virüsü kapan kişi kaptığı kişide 20 senelik bir virüs varsa o zaman ne olacak.

abi milletin kafasını karıştırmayın ya Confused
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    ANASAYFAYA DÖN Forum Ana Sayfası -> HIV NASIL BULASIR ? Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız